Optik Instruments NOVINKYBRUKER uvedl na trh hned 2 nové přístroje!

2019-12-06

Vážení kolegové,
za poslední roky je Bruker skutečně nejinovativnějším výrobcem FTIR a Ramanových spektrometrů a my máme velikou radost, že ani koncem letošního roku tomu není jinak - Bruker stihl za poslední dva měsíce uvést na trh hned dva unikátní přístroje -  FTIR mikroskop LUMOS II a multispektrální FTIR spektrometr INVENIO-X. Oba přístroje přináší celou nových prvků, které na které stojí za to se podívat.

Více informací se dočtete níže.

Více…

LABOREXPO 2019 - setkejte se s námi u stánku B30

2019-09-02

V rámci veletrhu laboratorní techniky Laborexpo, konaného ve dnech 25.-26.9.2019 v Kongfresovém centru v Praze jsme si pro Vás připravili bezplatné měření a také vyhodnocení Vašich vzorků přímo u nás na stánku B30. 

Nezapomeňte se nám včas nahlásit, kapacita je omezená.

Více…

III. Setkání uživatelů FTIR a Ramanových spektrometrů - REGISTRACE SPUŠTĚNA!

2019-07-30

Společně s kolegy z výzkumné infrastruktury CEITEC Nano bychom Vás rádi i v letošním roce pozvali na  3. Setkání uživatelů FTIR a Ramanových spektrometrů BRUKER. 

Více…

Článek o Matrix-MG pro online analýzu plynných směsí

2019-07-03

Infračervená spektroskopie s Fourierovou transformací (FTIR) je díky svým přednostem významnou a často používanou analytickou technikou v mnoha oblastech průmyslu, vývoje i výzkumu. Následující článek popisuje hardwarové i softwarové řešení inovativního FTIR spektrometru Matrix-MG (výrobce BRUKER) uzpůsobeného pro analýzu plynů, tedy především kvantifikaci jednotlivých složek v reálném čase s citlivostí až na jednotky ppb. Konkrétní využití přístroje je předvedeno na příkladu real-time analýzy výfukových plynů z motoru automobilu.

Více…

PF 2019

2018-12-20

Více…