O násO Optik Instruments

Optik Instruments je oficiálním zástupcem společnosti Bruker Optics v České republice, Slovensku, Slovinsku a Chorvatsku. Společnost Bruker Optics (člen skupiny Bruker Corporation) je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců FTIR, NIR a Ramanových spektrometrů a mikroskopů a rovněž systémů pro vzdálenou detekci plynů.

Optik Instruments nabízí nejlepší řešení pro profesionální spektrometry a mikroskopy. Nabízíme velký výběr přístrojů od high-endových, až po přístroje pro rutinní práci. Naši zaměstnanci využívají své dlouholeté zkušenosti v oblasti výzkumu, vývoje, laboratorní praxe a průmyslové výroby. Optik Instruments nabízí kromě distribuce také spolehlivý servis a aplikační podporu.

Optik Instruments je oficiálním zástupcem společnosti NenoVision – výrobce SPM (Scanning Probe Microscope) jako příslušenství do SEM (Scanning Electron Microscope).

O společnosti BRUKER

Bruker Optics je výrobcem FT-IR, NIR, Raman, TD-NMR a TeraHertz spektrometrů a mikroskopů. Bruker Optics má vědecko-výzkumná a výrobní centra v Ettlingenu v Německu a ve Woodlands ve Spojených státech a také centra technické podpory a obchodní zastoupení po celé Evropě, v Severní a Jižní Americe a v Asii.

O NenoVision

Start-up NenoVision byl založen v roce 2015 jako samostatné pracoviště Vysokého učení technického v Brně a Středoevropského technologického institutu (CEITEC) v České republice.

NenoVision navazuje na tradici a zkušenosti v oboru a uvádí na trh inovační technologii korelativní sondy s elektronovou mikroskopií (CPEM) pro komplementární SPM a SEM analýzu.