English | Česky

Optik Instruments NOVINKYLUMOS II získává zlaté ocenění pro nejlepší inovativní přístroj

2020-03-31

S radostí oznamujeme, že náš inovativní FTIR mikroskop LUMOS II získal prestižní ocenění GOLD Award na veletrhu Pittcon 2020.

Více…

Zajímavý článek o FTIR spektrometru ALPHA II pro detekci virů

2020-03-31

Vědci z Monash Univerity v Austrálii přišli se zjaímavým  a v dnešní době velmi aktuálním článkem o rychlé a ekonomické detekci virových onemocnění v krvi pomoci FTIR spektrometru ALPHA  II.

Více…

Registrace na akce a školení 2020 otevřena!

2020-02-24

Vážení kolegové a obchodní partneři,


tak jako každý rok jsme si pro Vás nachystali řadu akcí a školení, na které Vás srdečně zveme, ať už jste aktivním uživatelem našich přístrojů, nebo se o tuto instrumentaci pouze zajímáte. Letos pořádáme nebo se finančně a programově podílíme na následujících akcích:

Více…

IV. Setkání uživatelů FTIR a Ramanovy spektrometrie Bruker 24.9., Brno

2020-02-24

Srdečně Vás zveme na jednodenní setkání uživatelů našich přístrojů.

Více…

BRUKER uvedl na trh hned 2 nové přístroje!

2019-12-06

Vážení kolegové,
za poslední roky je Bruker skutečně nejinovativnějším výrobcem FTIR a Ramanových spektrometrů a my máme velikou radost, že ani koncem letošního roku tomu není jinak - Bruker stihl za poslední dva měsíce uvést na trh hned dva unikátní přístroje -  FTIR mikroskop LUMOS II a multispektrální FTIR spektrometr INVENIO-X. Oba přístroje přináší celou nových prvků, které na které stojí za to se podívat.

Více informací se dočtete níže.

Více…

III. Setkání uživatelů FTIR a Ramanových spektrometrů - REGISTRACE SPUŠTĚNA!

2019-09-30

Společně s kolegy z výzkumné infrastruktury CEITEC Nano bychom Vás rádi i v letošním roce pozvali na  3. Setkání uživatelů FTIR a Ramanových spektrometrů BRUKER. 

Více…

LABOREXPO 2019 - setkejte se s námi u stánku B30

2019-09-02

V rámci veletrhu laboratorní techniky Laborexpo, konaného ve dnech 25.-26.9.2019 v Kongfresovém centru v Praze jsme si pro Vás připravili bezplatné měření a také vyhodnocení Vašich vzorků přímo u nás na stánku B30. 

Nezapomeňte se nám včas nahlásit, kapacita je omezená.

Více…

Článek o Matrix-MG pro online analýzu plynných směsí

2019-07-03

Infračervená spektroskopie s Fourierovou transformací (FTIR) je díky svým přednostem významnou a často používanou analytickou technikou v mnoha oblastech průmyslu, vývoje i výzkumu. Následující článek popisuje hardwarové i softwarové řešení inovativního FTIR spektrometru Matrix-MG (výrobce BRUKER) uzpůsobeného pro analýzu plynů, tedy především kvantifikaci jednotlivých složek v reálném čase s citlivostí až na jednotky ppb. Konkrétní využití přístroje je předvedeno na příkladu real-time analýzy výfukových plynů z motoru automobilu.

Více…